Zebra vs Brother – drukarki biurkowe i przemysłowe.
Modelowanie sieci bezprzewodowej w budynku.
Projektowanie sieci bezprzewodowej WLAN i propagacja fal radiowych
Zebra vs Brother – drukarki biurkowe i przemysłowe.
Modelowanie sieci bezprzewodowej w budynku.
Projektowanie sieci bezprzewodowej WLAN i propagacja fal radiowych
Pokaż wszystko

Jak wybrać kolektor danych?

Pracownik magazynu skanuje produktu kolektorem danych

Kolektory danych to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie większości z sektorów sprzedaży detalicznej i w magazynach. Na jakie elementy należy zwracać uwagę, przy wyborze terminalu mobilnego do firmy?

Wstęp. Czym jest kolektor danych?

Na początku warto wyjaśnić samo pojęcie terminalu mobilnego, ponieważ stosunkowo często dochodzi do nieprecyzyjnego stosowania tego terminu.

Terminal to przenośny komputer wyposażony we własną pamięć oraz system operacyjny (WIN CE, WINMobile, Android), czytnik kodów kreskowych, graficzny wyświetlacz i klawiaturę. W zależności od potrzeb terminal może posiadać dodatkowe moduły. m.in. czytnik RFID, komunikację WIFI, GPRS/3G, czytnik linii papilarnych, czy aparat fotograficzny.

Można powiedzieć, że współczesne terminale mobilne to takie wyspecjalizowane smartfony, za pomocą których możemy nie tylko odczytywać, zliczać, filtrować kody na etykietach towarów, ale od razu zapisywać informacje w bazie danych. Możliwości przesyłania danych do systemu to jeden z elementów, który różni zwykły czytnik kodów kreskowych od terminalu mobilnego. Podczas gdy czytnik potrafi tylko odczytywać i wyświetlać dane z etykiety, terminal te dane może przechowywać, a także przetwarzać za pomocą zainstalowanego oprogramowania.

Nowoczesne terminale mobilne za pomocą wbudowanych modułów łączności bezprzewodowej (Wi-Fi, Bluetooth, GPRS/LTE) komunikują się zdalnie z serwerami, co zdecydowanie przyspiesza i ułatwia czynności związane z przechwyceniem i udokumentowaniem danych.

Terminal mobilny to niezbędne narzędzie w większości firm w sektorach sprzedaży detalicznej i w magazynach. Używamy ich do różnego rodzaju operacji — od śledzenia zapasów magazynowych po czynności związane z przyjęciem towaru i dostawami do sklepów. Stosowane są m.in. najczęściej sprawdzania cen i stanów magazynowych, wprowadzania nowych zamówień czy przyjmowania i wydawania towarów. Zapewniają precyzyjne i dokładne wprowadzanie danych, lepszą wydajność i efektywność.
Z tego powodu takie urządzenia bardzo często wykorzystywane są w pracy przedstawicieli handlowych, kurierów, inkasentów a przede wszystkim pracowników magazynów ułatwiając gromadzenie i przetwarzanie danych o asortymencie.

Terminologia. Terminal czy kolektor danych?

Na rynku istnieje wiele rodzajów urządzeń, które mają wbudowany czytnik. Jedne są mniej, inne bardziej zaawansowane. Do tych najprostszych należą wspomniane czytniki kodów kreskowych. Ich zadaniem (jak sama nazwa wskazuje) jest odczytywanie danych zawartych w kodach kreskowych na etykietach. Urządzeniami zaawansowanymi ze znacznie szerszym zakresem możliwości są kolektory danych i terminale mobilne. Przy tej terminologii bardzo często dochodzi do zacierania różnic, ponieważ oba urządzenia służą do wykonywania dość podobnych operacji.

Podstawową różnicą między kolektorem, a terminalem jest system operacyjny. Terminale mobilne działają najczęściej na Androidzie. Kolektory danych posiadają przeważnie oprogramowanie dedykowane przez producenta sprzętu, w którym nie ma lub są bardzo ograniczone możliwości modyfikacji. Nie jest to co prawda regułą, ponieważ coraz więcej kolektorów posiada system Android czy Windows. Niemniej jednak pod tym względem terminale mobilne działające pod Androidem mają przewagę nad kolektorami danych. Do aplikacji działającej na Androidzie można zawsze zainstalować inne oprogramowanie (np. magazynowe), które rozszerzy zakres funkcji urządzenia.

Zasadniczo kolektory danych (inwentaryzatory) to urządzenia, które „potrafią nieco mniej” i służą przede wszystkim do zbierania i przesyłania danych. Kolektor danych magazynowe sprawdzają się doskonale przy przyjęciu nowych towarów do magazynu czy inwentaryzacji. Za ich pomocą można odczytać dane i wysłać je bezprzewodowo bezpośrednio do komputera z systemem magazynowym. Jeśli chcesz czegoś więcej, szukaj terminalu mobilnego.

Elementy, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kolektora danych

Zanim zaczniesz w ogóle szukać terminalu czy kolektora danych musisz gruntownie przemyśleć swoje potrzeby biznesowe. Warto zadać sobie przy tej okazji kilka istotnych pytań:

  • Czy potrzebujesz kolektora danych do użytku wewnątrz lub na zewnątrz?
  • Co będziesz skanował (kody)?
  • Czy potrzebujesz kolektora danych do zbierania danych czy zaawansowanego terminala mobilnego?
  • Jak często będzie używany kolektor danych?
  • Jak wiele zasobów będziesz skanował każdego dnia?
  • Jakie będzie środowisko pracy urządzenia?
  • Jaka jest typowa odległość skanowania (5-50 cm? 1-2m? 2-12 metrów?)?
  • Jak mobilni są twoi pracownicy i jak zlokalizowane są towary w magazynie?

Odpowiedzi na te i podobne pytanie pozwolą ci na zawężenie kręgu poszukiwań o urządzenia z konkretnymi parametrami.

Kolektory magazynowe stosowane są przez pracowników magazynów, ułatwiając gromadzenie i przetwarzanie danych o asortymencie.​

Kolektory danych używane są przez różnych pracowników, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną zapoznaj się również z artykułem: Jak dezynfekować urządzenia mobilne?

System operacyjny, procesor i RAM

W tym przypadku warto zdecydować się na kolektor danych z systemem Android — z jego nowszymi wersjami. Przemawiają za tym głównie względy praktyczne oraz przyjazny i intuicyjny w obsłudze interfejs. Nawet osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z obsługą kolektorów, łatwo sobie poradzą z systemem Android. Drugim atutem jest fakt, że Android jest stale wspierane przez producenta, czego nie możemy niestety powiedzieć o systemach Windows Mobile.

Należy koniecznie sprawdzić, która wersja systemu Android jest aktualnie zainstalowana na urządzeniu.
Warto upewnić się, że aplikacja będzie współpracowała z oprogramowaniem zarządzającym systemem operacyjnym danego modelu. Musimy wiedzieć, czy i do której wersji będziemy mogli zaktualizować system operacyjny. Innymi słowy, czy obecna wersja Androida ma wbudowaną obsługę następnej wersji.

To ważne ze względu na bezpieczeństwo i wsparcie techniczne, jakie udzielone jest urządzeniom pracującym na konkretnej wersji systemu Android.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wsparcie techniczne w zakresie bezpieczeństwa oferowane przez Google dla konkretnej wersji systemu Android wynosi 18 miesięcy od daty premiery do zakończenia sprzedaży lub co najmniej 36 miesięcy. W najlepszym przypadku jesteśmy zabezpieczeni do 3 lat od momentu zakupu urządzenia z nową wersją systemu Android, co w niektórych przypadkach może być niewystarczające.

Przy zakupie należy wziąć pod uwagę również specyfikację i parametry takie jak: pojemność RAM, pamięć SD, procesor czy pamięć wewnętrzna. Od nich zależy szybkość działania i przetwarzania danych w kolektorze danych.

Rodzaje skanera

Jednym z ważniejszych dylematów przy wyborze odpowiedniego skanera jest rodzaj posiadanej głowicy skanującej. Istnieją dwa najważniejsze rodzaje skanerów.

Laser

Jest to najbardziej znany typ skanera. Wykorzystuje czerwony laser diodowy do odczytu współczynnika odbicia czarnych i białych przestrzeni w kodzie kreskowym. Skanery laserowe są w stanie odczytać tylko standardowe kody kreskowe liniowe (1D) od kilku cm do nawet 12 metrów (w zależności od rozmiaru kodu kreskowego). Ich zaletą jest bez wątpienia niska cena w zestawieniu z czytnikami 2D.

Imager

Wczytuje obrazy 1D i 2D również przechwytują obraz do analizy. Zaletą tych kamer jest to, że orientacja kodu kreskowego nie jest ważna podczas czytania. W przypadku laserów wskaźnik należy trzymać poziomo w poprzek kodu kreskowego. Imager skanuje bardziej szczegółowo, dzięki czemu można odczytać kod pod dowolnym kątem.

Ze względu na dokładność odczytu i wszechstronność zastosowania imager coraz częściej pojawia się jako standardowe wyposażenie kolektorów danych. Dotyczy to praktycznie większości nowych i obecnie projektowanych kolektorów danych.

Zasięg skanera

Kolektory danych różnią się od siebie również zasięgiem skanera:

  • Krótki zasięg (poniżej 0,5 metra). Tego typu kolektory danych przeznaczone są do odczytu kodów kreskowych i znaczników RFID z niewielkiej odległości. Służą najczęściej do np. autoryzacji dostępu do programu, ewidencji dokumentów, identyfikacji pacjentów czy rejestracji czasu pracy, do zbierania dużej ilości danych z dokumentów lub paczek, tak zwany picking.
  • Standardowy zasięg (do 1,8 metrów). Uniwersalne kolektory danych, które sprawdzą się do odczytu w magazynach, czy przy inwentaryzacjach.
  • Daleki zasięg (do 6-10 metrów). W tej kategorii znajdują się terminale magazynowe, które wykorzystuje się do odczytu znaczników na produktach, wszelkiego rodzaju maszynach i urządzeniach, pojazdów, a także do kontroli przepływu towarów, surowców i materiałów czy monitoringu produkcji.
  • Bardzo daleki zasięg (powyżej 10 metrów). W tej grupie znajdują się kolektory do zastosowań przemysłowych. Służą do odczytu lokalizacji z dużych odległości, np. tablice z kodami podwieszone pod dachem lub nad dokami załadunkowymi

Wielkość wyświetlacza

Istotnym elementem jest też długość przekątnej ekranu i tu oczywiście wszystko zależy od tego, do czego dany terminal będzie nam potrzebny. W przypadku, gdy kolektor danych będzie wykorzystywany do bardziej zaawansowanych operacji, przyda się większy i czytelniejszy, czyli większy ekran np. 4″, 5″. Przy podstawowych operacjach można zadowolić się wyświetlaczem z mniejszą przekątną.

Rodzaj klawiatury

Kolektory danych wyposażone są w różne rodzaje klawiatur oraz liczbę przycisków, która zależna jest od zapotrzebowania i przeznaczenia kolektora. W zależności do tego możemy wyróżnić klawiatury:

  • Numeryczne. Na klawiaturze znajdują się tylko numery od  0 – 9. Tego typu klawiaturą wprowadza się jedynie kody kreskowe.
  • Alfanumeryczne podstawowe.   Klawiatura, która znajdowała się w telefonach starszej generacji. Umieszczone są na niej  numery 0 – 9, a na każdym z przycisków po 3 litery według kolejności alfabetu.
  • Alfanumeryczne rozbudowane. Rozszerzona wersja klawiatury alfanumerycznej z większą liczbą klawiszy. W tego typu klawiaturach każda cyfra i litera ma osobny klawisz. Sprawdza się w przypadku, gdy wprowadzamy do kolektora dużo tekstu.
  • Ekranowe. W ten typ klawiatury wyposażone są kolektory nowszej generacji z większymi wyświetlaczami i ekranem dotykowym. Warto pamiętać, że tego typu kontroler można używać tylko wówczas, gdy użytkownik nie musi stosować rękawic.

Wybór klawiatury podyktowany jest potrzebami i praktyką. Jeśli pracownicy wpisują tylko cyfry, znajdź czytnik kodów kreskowych z ergonomiczną dla nich klawiaturą numeryczną. Jeśli użytkownik często nosi rękawiczki podczas pisania na urządzeniu, potrzebujesz takiego z większymi klawiszami.

Pojemność baterii

Pojemność baterii to ważny parametr, który informuje nas o czasie pracy terminala na jednym ładowaniu. Jeśli urządzenie jest często używane i ma przetrwać np. jedną zmianę bez konieczności ładowania, wówczas szukamy urządzenia z baterią o jak najwyższej pojemności wyrażonej w mAh.
Przydatną funkcją umożliwiającą nieprzerwaną pracę terminala jest tzw. Hot plugging lub Hot Swap. Dzięki niej możemy wymienić wyczerpaną baterię na nową w  czasie pracy terminala.

Rodzaj ładowarki

Ładowarki biurkowe to proste i poręczne ładowarki, którymi możemy stacjonarnie ładować terminal w miejscu pracy.
Ładowarki wielostanowiskowe do których możemy w jednym czasie podpiąć kilka kolektorów mobilnych na 2, 4 a nawet 20 stanowisk.
Doki ładujące, które umożliwiają jednoczesne ładowanie urządzenia oraz dodatkowego akumulatora i wymianę danych między terminalem, a PC.

Środowisko pracy

Wybierając terminal mobilny należy również brać pod uwagę środowisko, w jakim będzie pracować urządzenie. Czy w twoim magazynie jest wysoki poziom zapylenia? Co z trocinami lub innymi małymi cząstkami? Jaka jest wilgotność powietrza? Jakie są warunki oświetleniowe? Istotne jest również rodzaj podłogi jaka jest w magazynie (czy urządzenie spadnie na miękkie podłoże z wykładziną czy twardy beton). W zależności od odpowiedzi dobieramy terminale magazynowe, które będą w stanie sprostać wymaganiom środowiska pracy.

Wytrzymałość

Wytrzymałość urządzenia to istotny aspekt, który należy rozważyć. Przy analizie parametrów wytrzymałościowych należy sprawdzić:

  • wytrzymałość na upadek (większość urządzeń wytrzymuje kilkukrotny upadek z wysokości ok. 1,2 m, bardziej wytrzymałe terminale i kolektory – z wysokości ponad 1,8 m)
  • odporność na wilgoć, zapylenie i wodę – im wyższa klasa szczelności (IP) tym lepiej. Jeżeli szukasz kolektora danych, który będzie dobrze radził sobie w trudnych warunkach, wybierz ten o klasie szczelności IP54 lub IP65. Tego typu oznaczenie na terminalu wskazuje, że urządzenie będzie odporne na kurz, rozpryski wody lub strumienie wody w wielu kierunkach.
  • zakres temperatury pracy – standardowy zakres pracy to -10 – + 50 jednak dostępne są również urządzenia ze specjalnymi grzałkami ekranu lub/i baterii, które mogą pracować w bardzo niskich temperaturach (nawet do -50)

Pierwsza cyfra po kodzie IP

Druga cyfra po kodzie IP

Łączność

Kolektor danych musi komunikować się z komputerem, aby przesłać informacje do systemu – w dzisiejszych czasach to standard. Ważne jest, w jaki sposób kolektor będzie się komunikował z komputerem lub lokalną siecią LAN. Bezprzewodowe skanery zapewniają większą mobilność i eliminują plątaninę kabli w każdej aplikacji.
przewodowo – USB, kabel Ethernet lub przez terminal RS232. W terminalu RS232 transmisja odbywa się szeregowo asynchronicznie. Bezprzewodowo – port IRDA (podczerwień), Bluetooth(2.0+EDR) lub sieć bezprzewodową Wi – Fi. (IEEE 802.11.).

Zapoznaj się też z artykułem: Oprogramowanie do kolektorów danych

Ergonomia pracy

Warto również brać pod uwagę komfort użytkowania. W tym przypadku możemy wybierać pomiędzy wbudowanym czy dołączanym uchwytem lub jego brakiem. W wielu przypadkach doskonałym rozwiązaniem jest uchwyt pistoletowy, który pozwala na wygodne trzymanie terminalu tzw. wersja GUN. Tego typu warianty terminali wyposażone są w spust do skanowania kodów kreskowych. Zapoznaj się też z moim artykułem: 9 sposobów na poprawę ergonomii pracy w magazynie

Specjalistyczny kolektor danych

W niektórych branżach potrzebne są kolektory danych, które różnią się od zwyczajnych, posiadaniem określonych funkcji czy parametrów wytrzymałościowych. Przykładem jest branża medyczna. Kolektory mobilne w wersji dla służby zdrowia są zazwyczaj w kolorze białym z powłoką antybakteryjną, odporną też na silne środki dezynfekujące. Inną opcją są kolektory do mroźni, które są w stanie działać w niskich temperaturach. Warto brać to pod uwagę.

Wsparcie techniczne

Warto przyjrzeć się również kwestii wsparcia technicznego, jakie oferowane jest przez producenta kolektorów i oprogramowania. Przed zakupem należy gruntownie zapoznać się z tym zagadnieniem, aby w przypadku ewentualnej awarii/uszkodzenia mieć zabezpieczenie w postaci serwisu gwarancyjnego czy pogwarancyjnego.

W większości przypadków dodatkowe wsparcie techniczne producenta łączy się również z dodatkową opłatą. Na przykład przy zakupie kolektorów danych marki Zebra standardowe wsparcie techniczne i aktualizacje zapewnione są tylko przez pierwsze 90 dni. Aby mieć dostęp do aktualizacji systemu operacyjnego Android w zakresie bezpieczeństwa i wsparcia technicznego, konieczne jest wykupienie pakietu serwisowego Zebra OneCare. W zależności od tego, na jaką opcję się zdecydujemy przedłużamy w ten sposób zakres wsparcia na 1, 3 lub 5 lat. [1]

Inne parametry warte uwagi

  1. Skaner RFID (Radio-Frequency Identification)– urządzenia umożliwiające odczyt znaczników (chipów) RFID
  2. Odczyt kodów niestandardowych – odczytywanie kodów o wysokim zagęszczeniu (HD), złej jakości i uszkodzonych (Fuzzy Scan, DPM)
  3. GPS – urządzenia posiadające w moduły GPS
  4. Aplikacje do śledzenia terminali za pomocą bluetooth
  5. Rozszerzona rzeczywistość
  6. NFC i parowanie z innymi urządzeniami np. z drukarkami etykiet kodów kreskowych
  7. Akcesoria dodatkowe. Oprócz tego warto sprawdzić zestaw akcesoriów, które dodawane są do urządzenia lub można dokupić osobno. Wśród nich warto wymienić:
  • Uchwyty pistoletowe
  • Specjalistyczne etui/kabura
  • Dok do ładowania / ładowarka
  • Ładowarkę samochodową
  • Kable i przejściówki
  • Uchwyt do paska lub na ramię
  • Dodatkowa szybka ochronna do kolektorów danych

Jak widać kryteriów i opcji, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie terminala mobilnego jest bardzo wiele.

Jakie marki kolektorów wybrać?

Wybór marki i modelu powinien być zawsze podyktowany specyficznymi potrzebami użytkowania . Podczas podejmowania decyzji warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów: wytrzymałość urządzenia, jakość i rodzaj skanera, wydajność baterii oraz funkcjonalność w zależności od specyfiki środowiska pracy. Poniżej przedstawiamy modele od renomowanych producentów jak Zebra i Honeywell czy mniej znanych typu Datalogic oraz M3 Mobile. Zapoznanie się z poniższymi tabelami pomoże w wyselekcjonowaniu najbardziej odpowiedniego urządzenia dla Twojej firmy.

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego kolektora danych? Skontaktuj się z nami.

Poglądowe modele kolektorów danych ZEBRA (wersje kolektorów pistoletowych) 

ParametrMC2200MC2700MC3300MC3300xMC3300axMC9300
Zdjęcie urządzenia
Rodzaj wyświetlaczaWVGA 4,0-calowy (800 × 480), podświetlenie LED, kolorowy wyświetlacz, połączenie optyczne z panelem dotykowymWVGA 4,0-calowy (800 × 480), podświetlenie LED, kolorowy wyświetlacz, połączenie optyczne z panelem dotykowymPojemnościowy, kolorowy wyświetlacz WVGA 4,0-calowy, podświetlenie LEDPojemnościowy, kolorowy wyświetlacz WVGA 4,0-calowy, podświetlenie LED4” WVGA (800 × 480), podświetlenie LED, kolorowy wyświetlacz4,3 in WVGA, podświetlenie LED
Panel dotykowy/KlawiaturaPojemnościowy/Wielodotykowy, 34-klawiszowaPojemnościowy/Wielodotykowy, 34-klawiszowaPanel dotykowy ze szkła Corning® Gorilla® Glass ze szczeliną powietrzną, Klawiatura numeryczna (29 klawiszy), funkcyjno-numeryczna (38 klawiszy), alfanumeryczna (47 klawiszy)Pojemnościowy/Wielodotykowy, różne opcje klawiaturyPanel dotykowy, obsługa dwutrybowa
Klawiatura numeryczna (29 klawiszy), funkcyjno-numeryczna (38 klawiszy), alfanumeryczna (47 klawiszy)
Dwutrybowy pojemnościowy
Klawiatura
numeryczna (29 klawiszy), funkcyjno-numeryczna (34/43 klawisze), klawiszowa z emulacją terminala 5250 i VT (53 klawisze), alfanumeryczna STD (53 klawisze), alfanumeryczna STD (58 klawiszy)
SkanowanieImager SE4100 1D/2DImager SE4100 1D/2D, NFC, Kamera 13 MPSE965 1D, SE4750SR 2D, SE4770 2D, SE4850 ERISE965 1D, SE4720/SE4770 2D, SE4850 ERISE4770 1D/2D, SE4850 ERISE965 1D/2D, SE4750 DPM, SE4850 1D/2D
Zasięg skaneraStandardowy zasięgStandardowy zasięgStandardowy zasięgZależny od konfiguracjiStandardowy zasięgZależny od konfiguracji
Pojemność bateriiStandardowa: 3500 mAh, Zwiększona: 4900 mAhStandardowa: 3500 mAh, Zwiększona: 4900 mAh5200 mAh7000mAh PowerPrecision+7000mAh PowerPrecision+7000 mAh PowerPrecision+
ŁącznośćWLAN, WPAN (Bluetooth), USBWLAN, WPAN (Bluetooth), USB, WWAN (komórkowe)WLAN, WPAN (Bluetooth)WLAN (WiFi), WPAN (Bluetooth), USBUSB 2.0 High Speed OTG, WLAN (Wi-Fi), WPAN (Bluetooth)WLAN, WPAN (Bluetooth), USB
WytrzymałośćUpadki na beton z 1,52 m, wstrząsy o amplitudzie 500 x 0,5 m, IP65Upadki na beton z 1,52 m, wstrząsy o amplitudzie 500 x 0,5 m, IP65Upadki na beton z 1,52 m, Wstrząsy: 100 x 1 m, IP54Upadki na beton z 1,8 m, Wstrząsy: 1000 x 1 m, IP64Upadki na beton z 1,8 m, Wstrząsy: 3000 x 1 m, IP64Upadki na beton z 3,1 m, IP67 i IP65
Gwarancja1 rok1 rok1 rok1 rok1 rok1 rok

Poglądowe kolektory danych różnych marek (wersje kolektorów pistoletowych) 

ParametryHoneywell CK65DatalogicSkorpio X5M3 Mobile UL20
Zdjęcie urządzenia
Rodzaj wyświetlacza4″ WVGA (480 x 800)4,3″ dotykowy WVGA (800 x 480 px)5″ FHD (1920X1080)
Panel dotykowy/KlawiaturaDotykowyPojemnościowy, 29 numeryczna, 38 klawiszy funkcyjna lub 47 klawiszy alfanumerycznaKlawiatura, 35/28/53 klawiszy
Skanowanieskanowanie/przechwytywanie danych 1D/2D1D, 2D1D i 2D, imager SE4750 
Zasięg skaneraFlexRange XLR, skanowanie do 24,4 m 1D Standard Range do 74 cm, 2D Standard Range do 74 cm, Mid-Range do 5m, Extra Long Range do 20 mStandard Range – standardowy zasięg skanowania
Pojemność baterii7000mAh3500 mAh6700 mAh
ŁącznośćWLANWLAN, WPAN (Bluetooth V5.0), USB-C, NFCBluetooth v4.1 LE Class, WLAN (WI-FI)
WytrzymałośćUpadki na beton z 3 m, 3000 upadków z 1 m, IP65/IP68Upadki na beton do 1,8 m, IP65Upadki na beton z 2 m, IP67
Gwarancja1 rok1 rok1 rok

Poglądowe modele kolektorów danych ZEBRA (wersje brick) 

ParametryTC21/TC22/TC26/TC27TC52/TC57TC53/TC58TC72/TC77
Rodzaj wyświetlaczaHD 5,0 cala (1280 × 720)5,0 in HD (1280 × 720); wysoka jasność, czytelność w świetle słonecznym6,0″ Full HD (1080 × 2160); 600 nitów4,7 in HD (1280 × 720); wysoka jasność, czytelność w świetle słonecznym
Panel dotykowy/KlawiaturaPojemnościowy, ekranowyDwutrybowy pojemnościowy, obsługa rysika i rękawicWielotrybowy pojemnościowy, obsługa rysika i rękawicDwutrybowy pojemnościowy, obsługa rysika i rękawic
Rejestracja danychSE4100 1D/2D, SE4710 1D/2D, aparat fotograficznySE4710 (1D i 2D), obsługa kodów DigimarcImager SE4710 (1D i 2D) z zasięgiem do 76,2 cmSE4770, SE4750: wielokierunkowy imager 1D/2D; Obsługa kodów Digimarc
Zasięg skaneraStandardowyStandardowyStandardowyStandardowy
Pojemność bateriiStandardowa: ≥ 3300 mAh, Zwiększona: 5260 mAh>4150 mAh, >15,48 Wh, szybkie ładowanieStandardowa: 4680 mAh, Zwiększona: 7000 mAh, BLE: 4680 mAh, zgodna z Qi: 4680 mAh4620 mAh, PowerPrecision/PowerPrecision+
ŁącznośćTC21/TC22: WLAN, WPAN, USB 2.0WLAN, WPAN (Bluetooth), USB 2.0TC53: WLAN, WPAN (Bluetooth)TC72: WLAN, WPAN (Bluetooth)
TC26/TC27: WWAN, WLAN, WPAN, USB 2.0TC57: dodatkowo WWANTC58: dodatkowo WWAN 5GTC77: dodatkowo WWAN, USB 2.0 High Speed
WytrzymałośćUpadki na beton z 1,5 m, 550 wstrząsów o amplitudzie m/0,5 m, IP67Upadki na beton z 1,8 m 500 wstrząsów o amplitudzie 0,5 m, IP65, IP68Upadki na beton z 1,8 m, 1000 wstrząsów o amplitudzie 0,5 m/1,0 m, IP68, IP65Upadki na beton z 1,8 m, 2000 wstrząsów o amplitudzie m/1 m, IP65, IP68
Gwarancja1 rok1 rok1 rok1 rok

Poglądowe modele kolektorów danych różnych producentów (wersje brick) 

ParametrHoneywell CK47Datalogic Memor 11M3 Mobile SL20
Zdjęcie urządzenia
Rodzaj wyświetlacza13.97 cm (5.5 in), Full High-Definition (2160 x 1080)5 cala o rozdzielczości IPS HD (720 x 1280)5,45″ – dotykowy (HD) 1440 x 720 px
Panel dotykowy/KlawiaturaWytrzymały, wielodotykowy, pojemnościowy panel dotykowy, Gorilla Glass 5EkranowaEkranowa
Rejestracja danychHoneywell FlexRange™ XLR, Honeywell S0703 (1D/2D)2D, Imager1D i 2D, imager SE4710
Zasięg skaneraHoneywell FlexRange™ XLRStandardowyDo 76,2 cm
Pojemność baterii4775mAh standard; 4680mAh WirelessBateria litowo-jonowa 3,8 V; 4100 mAh (15,6 Wh)5000 mAh
ŁącznośćWi-Fi 6E, Bluetooth V5.2, NFC, LTE Advanced, 5GBluetooth® V5.0, BLE, IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, WPA3, GSM, WCDMA, FDD_LTE, TDD_LTEUSB-C, Bluetooth V5.0, IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/d/e/h/i/j/k/r/v, 4G
WytrzymałośćUpadek na beton z 3,0 m, IP65 i IP68, MIL-STD 810HUpadki na beton z 1,5 m z gumową osłoną. Do 1,2 m bez osłony, IP65Upadki na beton z 1,5 m, IP65
Gwarancja1 rok1 rok1 rok

Wybór kolektora danych – przydatne pliki do ściągnięcia

Przygotowałem zestawienie, które pomoże w wyborze kolektora danych. Poniżej do ściągnięcia jest lista parametrów, jakie warto uwzględnić przed zakupem urządzenia.

Ta lista pomoże ci w wyborze dobrego kolektora danych

Szukasz kolektora danych dopasowanego do potrzeb twojego biznesu?

Zapraszam do kontaktu telefonicznego ze mną pod numerem +48 515 135 478 lub mailowego pod adresem pt@sebitu.pl. Wybierzemy najlepszy model kolektora danych pod względem jakości, ceny i wymagań funkcjonalnych.

Materiały źródłowe:

Plany serwisowe ZEBRA ONECARE™ ://www.zebra.com/pl/pl/services/zebra-onecare-support-services.html

Ostatnia aktualizacja 2024-02-21

Piotr Tamulewicz - avatar.
Doradca ds. rozwiązań IT w SEBITU.