8 lipca, 2022

Jak zadbać o bezpieczeństwo poczty e-mail?

Skrzynki mailowe i korespondencja pracowników to zazwyczaj najsłabiej zabezpieczane obszary w wielu firmach. Czy zdajesz sobie sprawę, że większość ataków hakerskich zaczyna się właśnie od e-maila? Jak chronić pocztę firmową przed tego typu incydentami?
31 maja, 2022

VPN i MACsec: szyfrowanie ruchu sieciowego

Kwestie bezpieczeństwa sieci powinny znajdować się w sferze priorytetów większości przedsiębiorstw. Jednym ze sposobów na ochronę komunikacji i zasobów organizacji jest wdrożenie w sieci firmowej szyfrowania wewnętrznych połączeń. Dlaczego warto korzystać z usługi VPN i jak działa protokół MACsec?
27 maja, 2022

Polityka bezpieczeństwa IT – co zawiera i dlaczego jest konieczna w firmie?

Polityka bezpieczeństwa to kluczowy dokument dla każdej firmy, która poważnie podchodzi do kwestii ochrony zasobów informatycznych i infrastruktury sprzętowej. Dlaczego jest ważna i co powinna zawierać?
10 maja, 2022

Dlaczego szkolenia pracowników z cybernetycznego bezpieczeństwa są ważne?

Z roku na rok wzrasta liczba ataków na systemy informatyczne przedsiębiorstw. Jak można zredukować ryzyko włamania do wewnętrznej sieci i wycieku danych? Najlepiej rozpocząć od podstaw, czyli edukacji pracowników z zakresu bezpieczeństwa i ochrony zasobów informatycznych.
26 kwietnia, 2022

Zasada działania protokołu 802.1X w ochronie dostępu do sieci wewnętrznej

IEEE 802.1X to jeden z najstarszych i najpopularniejszych protokołów oferujący różne sposoby uwierzytelnienia użytkowników. Jak jest zasada działania protokołu 802.1X?
23 kwietnia, 2022

System do archiwizacji danych. Backup. Poradnik zakupowy

Na co należy zwrócić uwagę i jakie są najważniejsze funkcje systemu do archiwizacji danych? Dowiesz się po przeczytaniu naszego poradnika.
20 kwietnia, 2022

Jak rozwiązania SIEM pomagają wzmocnić bezpieczeństwo sieci?

W jaki sposób systemy do zbierania i analizy logów pomagają wzmocnić bezpieczeństwo cybernetyczne firmy? Poznaj rozwiązania SIEM.
15 kwietnia, 2022

System do zarządzania siecią – na co zwrócić uwagę?

Administrowanie dużą siecią LAN w firmie wymaga kontroli nad wieloma aspektami w tym urządzeniami sieciowymi (switchami, routerami, access pointami). Do realizowania tego zadania wykorzystywane jest oprogramowanie i narzędzia, które służą do zarządzania siecią. Na czym polega działanie systemów Network Management System -NMS?
15 kwietnia, 2022

Do czego służy PAM (Privileged Access Management)?

Jak wynika z danych, prawie 80% [1] naruszeń bezpieczeństwa dokonywanych jest przy pomocy kont uprzywilejowanych mających dostęp do krytycznych danych przedsiębiorstwa. W jaki sposób zminimalizować ryzyko nieautoryzowanego przyjęcia uprawnień? Pomaga w tym rozwiązanie Privileged Access Management (PAM).
8 kwietnia, 2022

NDR czyli sztuczna inteligencja w walce z hakerami

Z każdym rokiem wzrasta liczba ataków cybernetycznych skierowana w przedsiębiorstwa. Ataki przybierają różne, coraz trudniejsze do wykrycia formy. Wymusza to na firmach specjalizujących się w systemach bezpieczeństwa opracowanie nowych sposobów na skuteczną obronę przed hakerami. Jednym z tych rozwiązań jest NDR.
8 kwietnia, 2022

Web Application Firewall: jak chroni aplikacje webowe?

Web Application Firewall to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie witryn, usług i aplikacji działających w sieci web. W jaki sposób działa Web Application Firewall (WAF) i kto powinien go posiadać?
29 marca, 2022

Kontrolery sieci bezprzewodowej: rodzaje i funkcje

Kontrolery sieciowe to urządzenia, które zapewniają sprawne funkcjonowanie wszystkich punktów dostępowych (AP). Jakie są zadania kontrolera WLAN i dlaczego jest niezbędnym elementem infrastruktury teleinformatycznej sieci firmowej?
23 marca, 2022

Access pointy – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Access Point kluczowy element sprawnie funkcjonującej i wydajnej struktury WLAN w firmie. Jakie są rodzaje AP i czym kierować się przy ich wyborze?
23 marca, 2022

Switch i router jako dodatkowe elementy infrastruktury WLAN

Ważnym etapem projektowania firmowej sieci WLAN jest dobór właściwych przełączników sieciowych (switch) i routerów. Sprawdź, jakie parametry są istotne w przypadku tych urządzeń sieciowych. 
24 lutego, 2022

Stacjonarne czytniki kodów kreskowych – rodzaje i zastosowanie.

Stacjonarne skanery kodów kreskowych pozwalają na szybkie skanowanie kodów kreskowych umieszczonych na produktach i towarach m.in. w punktach sprzedaży, na produkcji i przy operacjach logistycznych. Jak wybrać czytnik stacjonarny dostosowany do biznesu?