Jak wybrać odpowiedni serwer dla firmy? Poradnik zakupowy

W dobie cyfryzacji i rosnącej zależności od technologii wybór odpowiedniego serwera dla firmy jest decyzją strategiczną. Odpowiedni serwer może przyspieszyć działanie Twojego biznesu, podczas gdy niewłaściwy wybór może prowadzić do niepotrzebnych przestojów i kosztów. W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom serwerów, ich parametrom oraz dostępnym producentom na rynku.

Oznakowanie poziome i pionowe magazynu

Spójny i przejrzysty system oznakowania gwarantuje sprawną organizację pracy i bezpieczeństwo pracowników. Choć może wydawać się to nieco trywialne, odpowiednio zaplanowane i umiejscowione oznaczenia mają ogromne znaczenie w codziennym funkcjonowaniu każdego magazynu - usprawnia, poprawia ergonomię pracy >> i eliminuje ryzyko błędów. Zarówno nowoczesne centra dystrybucyjne, jak i mniejsze magazyny, muszą podążać za najlepszymi praktykami w zakresie oznakowania. 

Oznakowanie BHP w magazynie w świetle przepisów

Oznakowanie BHP w magazynie to element zapewniający bezpieczeństwo pracownikom i sprawną organizację pracy. Jego znaczenie rośnie wraz z dynamicznym rozwojem sektora logistycznego. Jasne znaki ostrzegawcze minimalizują ryzyko wypadków i zwiększają efektywność działań magazynowych. W tym artykule omówimy zasady i praktyczne zastosowanie znaków bezpieczeństwa i/lub zdrowia w miejscu pracy jakim jest magazyn.

Network Traffic Analysis – czy jest odpowiedzią na Zero Day?

Ochrona firmowych sieci przed atakami ze strony hakerów staje się coraz bardziej skomplikowana i wymaga działań na wielu płaszczyznach. Jedną z technologii bezpieczeństwa, która pomaga w zapewnieniu dodatkowego bezpieczeństwa, jest zaawansowana analityka pakietów sieciowych w sieci z uczynieniem zachowania- NTA (Network Traffic Analysis).

ZTNA – co to jest i dlaczego warto go wdrożyć?

Rozwój technologii informatycznej wymusza na właścicielach firm zamianę podejścia do kwestii bezpieczeństwa. Konieczne staje się wdrożenie narzędzi, które pozwolą na odpowiednie zabezpieczenie danych i dostępu do sieci. Jedną z usług, która pomoże wyeliminować luki w zabezpieczeniach jest ZTNA (Zero Trust Network Access).

Drukarki Printronix z weryfikacją kodów kreskowych – dlaczego warto?

Kody kreskowe — niewielkie, ale niezwykle istotne symbole, są podstawą identyfikacji produktów, paczek, czy elementów produkcyjnych. Jednak, co jeśli z jakiegoś powodu są one błędne? Jakie konsekwencje może nieść za sobą taki drobny, na pierwszy rzut oka, błąd? Rozwiązaniem jest zakup drukarki z weryfikatorem kodów kreskowych. Dlaczego warto wykorzystywać drukarki z weryfikacją kodów kreskowych?

Drukarka do vansellingu – jaką wybrać?

Wzrastająca konkurencja wymusza na przedsiębiorstwach szukania alternatyw dla tradycyjnych form sprzedaży i elastycznych dróg dotarcia do klienta — takich jak vanselling. W przypadku tego typu sprzedaży bezpośredniej niezbędne jest posiadanie odpowiedniej, przenośnej drukarki dokumentów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu drukarki? Jakie cechy powinna posiadać?

Porównujemy drukarki przenośne dokumentów z serii Brother PJ-8

W dobie rosnącej mobilności i potrzeby dostosowania narzędzi pracy do naszego stylu życia, drukarki mobilne stają się nieocenioną pomocą. Niezależnie od tego, czy pracujesz zdalnie, w trybie hybrydowym czy w terenie, drukarka przenośna może zdecydowanie podnieść Twój komfort pracy. Ale jak wybrać odpowiednią? W tym artykule skupię się na drukarkach Brother z popularnej serii PJ8.

Wi-Fi 5 vs Wi-Fi 6. Dlaczego warto wdrożyć nowy standard?

WiFi 6 (IEEE 802.11ax) to najnowsza wersja protokołu, która stopniowo zdobywa popularność w sieciach bezprzewodowych. Ten nowy standard, oprócz zwiększonej prędkości, oferuje również większą przepustowość i lepsze zabezpieczenie danych. Dla wielu, przejście z WiFi 5 na 6 jest jak przeniesienie się z drogi szybkiego ruchu na czteropasmową autostradę. Czym wyróżnia się nowy standard i dlaczego warto go szybko wdrożyć w sieci firmowej?

Projektowanie instalacji przeciwpożarowej w budynkach

Zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpożarowego to jeden z elementów, o które musi zadbać każdy administrator budynku. To nie tylko kwestia przepisów prawa, ale również odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób przebywających w danym miejscu. Z tego artykułu dowiesz się: kiedy wymagana jest instalacja przeciwpożarowa, z jakich elementów się składa, jakie są jej rodzaje, a także na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy tego rozwiązania?

Okablowanie strukturalne – elementy składowe i projektowanie

Planowanie struktury teleinformatycznej, jak sieci komputerowej, telewizyjnej czy telefonicznej, nie jest możliwe bez jej podstawowych elementów, jak przewody i pozostałe elementy przyłączeniowe, które pozwalają na połączenie tych elementów w spójną i zintegrowaną sieć. Czym jest okablowanie strukturalne? Dlaczego jest stosowane? I jaki rodzaj okablowania strukturalnego najlepiej wybrać?

Disaster Recovery – plan awaryjny na każdą sytuację

Po wystąpieniu dużej awarii priorytetem jest szybkie wznowienie działalności przedsiębiorstwa. Przejście przez wszystkie procedury i sprawną realizację wytycznych, ułatwi nam przygotowany wcześniej Disaster Recovery Plan. Czym jest ten dokument i jakie powinien zawierać informacje?

Rejestratory temperatury i wilgotności do magazynu i na produkcję – jaki wybrać?

Nieodpowiednia temperatura w magazynie, hali produkcyjnej czy w naczepie może oddziaływać na właściwości danego produktu. Trzymanie surowców, półproduktów czy towarów w niewłaściwych warunkach często wpływa na ich trwałość, a także przyczynia się do obniżenia ich parametrów. Dlatego tak istotne jest ciągłe monitorowanie temperatury i wilgotności pomieszczeń za pomocą specjalnych rejestratorów.

Kontrakty serwisowe producentów – na co zwrócić uwagę?

Aspekty techniczne takie jak funkcjonalność, wydajność czy ergonomia użytkowania, to nie jedyne kryteria, jakimi należy sugerować się przy zakupie nowego urządzenia. Istotne są również usługi dodatkowe, które oferuje nam producent w tzw. kontrakcie serwisowym. Czym jest kontrakt serwisowy i na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?