Wideokonferencje w firmie – jak wybrać odpowiednie rozwiązanie?

Technologia zrewolucjonizowała sposób, w jaki prowadzimy biznes, umożliwiając nieprzerwaną komunikację i współpracę niezależnie od dystansu. Dostępność rozmaitych platform, od MS Teams przez Google Meet i inne dedykowane rozwiązania, otworzyły przed firmami nowe możliwości współpracy. Jak wybrać rozwiązanie do wideokonferencji w firmie? Na co zwrócić uwagę?

Dlaczego potrzebny ci system kontroli dostępu RFID na wózki widłowe?

Magazyn czy centrum logistyczne to miejsca, w których codziennie wykonywanych jest wiele operacji: przyjęcia, składowania, kompletacji czy wydawania towarów. Przez magazyn dziennie mogą przewijać się setki osób i nie wszystkie należą do ścisłego personelu. Zdarza się, że dostęp do pojazdów magazynowych, w tym wózków widłowych uzyskają osoby niepowołane. Jak zapobiec takiej sytuacji? Trzeba wdrożyć system dostępowy do wózków widłowych.

Zasilanie awaryjne, czyli dlaczego potrzebne ci są UPS i agregat prądotwórczy

W dzisiejszych czasach, kiedy zależność od urządzeń elektrycznych i sieciowych jest większa niż kiedykolwiek, zapewnienie ciągłości ich pracy staje się kluczowym aspektem działalności każdej firmy. Jedną z podstawowych form zabezpieczeń infrastruktury IT jest zapewnienie zasilania awaryjne w postaci UPS i agregatów prądotwórczych. 

Przenosiny serwerowni (relokacja) jak zrobić to dobrze?

Przeprowadzka serwerowni lub całego data center stanowi jedno z największych wyzwań logistycznych i technicznych, przed jakimi może stanąć współczesne przedsiębiorstwo. To zadanie, które wykracza daleko poza zwykłą zmianę lokalizacji – jest to przedsięwzięcie wymagające dokładnego planowania, doskonałej organizacji oraz specjalistycznej wiedzy. Jak zrobić to dobrze?

Kompleksowy przewodnik wyboru macierzy danych: parametry, funkcje i opcje

W nowoczesnym świecie biznesu, gdzie dane stanowią kluczowy zasób, odpowiedni wybór macierzy danych staje się nie tyle opcją, ile koniecznością. Przechowywanie, zarządzanie i ochrona danych to wyzwania, które każda firma musi rozwiązać, aby utrzymać konkurencyjność i efektywność.

Częstotliwości LF, HF i UHF RFID i ich zastosowanie

RFID to technologia, która coraz częściej wypiera tradycyjne kody kreskowe. Dzięki niej możemy szybko i precyzyjnie zidentyfikować obiekty, prowadzić inwentaryzację, kontrolować dostęp czy zarządzać środkami trwałymi. To wszystko dzięki wykorzystaniu różnych zakresów częstotliwości radiowych. Jakie rodzaje częstotliwości obsługuje RFID i do czego możemy je wykorzystać? 

Jak wybrać odpowiedni serwer dla firmy? Poradnik zakupowy

W dobie cyfryzacji i rosnącej zależności od technologii wybór odpowiedniego serwera dla firmy jest decyzją strategiczną. Odpowiedni serwer może przyspieszyć działanie Twojego biznesu, podczas gdy niewłaściwy wybór może prowadzić do niepotrzebnych przestojów i kosztów. W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom serwerów, ich parametrom oraz dostępnym producentom na rynku.

Oznakowanie poziome i pionowe magazynu

Spójny i przejrzysty system oznakowania gwarantuje sprawną organizację pracy i bezpieczeństwo pracowników. Choć może wydawać się to nieco trywialne, odpowiednio zaplanowane i umiejscowione oznaczenia mają ogromne znaczenie w codziennym funkcjonowaniu każdego magazynu - usprawnia, poprawia ergonomię pracy >> i eliminuje ryzyko błędów. Zarówno nowoczesne centra dystrybucyjne, jak i mniejsze magazyny, muszą podążać za najlepszymi praktykami w zakresie oznakowania. 

Oznakowanie BHP w magazynie w świetle przepisów

Oznakowanie BHP w magazynie to element zapewniający bezpieczeństwo pracownikom i sprawną organizację pracy. Jego znaczenie rośnie wraz z dynamicznym rozwojem sektora logistycznego. Jasne znaki ostrzegawcze minimalizują ryzyko wypadków i zwiększają efektywność działań magazynowych. W tym artykule omówimy zasady i praktyczne zastosowanie znaków bezpieczeństwa i/lub zdrowia w miejscu pracy jakim jest magazyn.

Network Traffic Analysis – czy jest odpowiedzią na Zero Day?

Ochrona firmowych sieci przed atakami ze strony hakerów staje się coraz bardziej skomplikowana i wymaga działań na wielu płaszczyznach. Jedną z technologii bezpieczeństwa, która pomaga w zapewnieniu dodatkowego bezpieczeństwa, jest zaawansowana analityka pakietów sieciowych w sieci z uczynieniem zachowania- NTA (Network Traffic Analysis).

ZTNA – co to jest i dlaczego warto go wdrożyć?

Rozwój technologii informatycznej wymusza na właścicielach firm zamianę podejścia do kwestii bezpieczeństwa. Konieczne staje się wdrożenie narzędzi, które pozwolą na odpowiednie zabezpieczenie danych i dostępu do sieci. Jedną z usług, która pomoże wyeliminować luki w zabezpieczeniach jest ZTNA (Zero Trust Network Access).

Drukarki Printronix z weryfikacją kodów kreskowych – dlaczego warto?

Kody kreskowe — niewielkie, ale niezwykle istotne symbole, są podstawą identyfikacji produktów, paczek, czy elementów produkcyjnych. Jednak, co jeśli z jakiegoś powodu są one błędne? Jakie konsekwencje może nieść za sobą taki drobny, na pierwszy rzut oka, błąd? Rozwiązaniem jest zakup drukarki z weryfikatorem kodów kreskowych. Dlaczego warto wykorzystywać drukarki z weryfikacją kodów kreskowych?

Drukarka do vansellingu – jaką wybrać?

Wzrastająca konkurencja wymusza na przedsiębiorstwach szukania alternatyw dla tradycyjnych form sprzedaży i elastycznych dróg dotarcia do klienta — takich jak vanselling. W przypadku tego typu sprzedaży bezpośredniej niezbędne jest posiadanie odpowiedniej, przenośnej drukarki dokumentów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu drukarki? Jakie cechy powinna posiadać?