30 listopada, 2022

Jak wybrać kolektor danych?

Terminale mobilne to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie większości z sektorów sprzedaży detalicznej i w magazynach. Na jakie elementy należy zwracać uwagę, przy wyborze terminalu mobilnego do firmy?
12 października, 2022

Zebra vs Brother – drukarki biurkowe i przemysłowe.

Planujesz zakup drukarki etykiet? Zastanawiasz się, na jaką markę postawić? Czy wybrać markową i popularną drukarkę Zebra, a może poszukać równie wydajnych, skutecznych, a tańszych alternatyw jak drukarki Brother? -Porównamy wady i zalety modeli drukarek obu firm i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.
1 października, 2022

Drukarki mobilne: Zebra vs. Brother – porównujemy

Kompaktowa drukarka mobilna sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczny jest wydruku dokumentu poza biurem. Na jaką markę postawić? Zobacz, jak wypada porównanie drukarek mobilnych Zebra i Brother. Która z nich będzie lepszym rozwiązaniem?
8 września, 2022

XDR — kompleksowe rozwiązanie do analizy i automatyzacji procesów wykrywania zagrożeń

XDR czyli oprogramowanie zapewniające rozszerzony monitoring, wykrywanie i reagowanie na zagrożenia. Poznaj wszystkie zalety zastosowania z XDR w firmie.
6 września, 2022

SD – WAN jako nowe podejście do zarządzania siecią WAN

Technologia Software Defined-WAN (SD-WAN) to rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność. Oferuje poprawę wydajności i elastyczności sieci oraz wyraźną redukcję kosztów IT. Na czym polega i jakie firmy powinny rozważyć jej wdrożenie?
3 września, 2022

Jak sztuczna inteligencja i machine learning pomaga w ochronie na brzegu sieci w starciu z nowymi zagrożeniami?

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe wykorzystywane są w walce z cyberprzestępcami. Dowiedz się jak AI może wzmocnić ochronę sieci wewnętrznej w firmie.
1 września, 2022

IPS i deszyfracja ruchu

Liczba luk w zabezpieczeniach, a co za tym idzie ataków na sieci wewnętrzne, rośnie z każdym rokiem. W celu zapewnienia sieci firmowej skutecznej ochrony konieczne jest wdrożenie zaawansowanych technologii, które zabezpieczą sieć na różnych poziomach. Jedną z nich jest IDS / IPS.
8 lipca, 2022

Jak zadbać o bezpieczeństwo poczty e-mail?

Skrzynki mailowe i korespondencja pracowników to zazwyczaj najsłabiej zabezpieczane obszary w wielu firmach. Czy zdajesz sobie sprawę, że większość ataków hakerskich zaczyna się właśnie od e-maila? Jak chronić pocztę firmową przed tego typu incydentami?
31 maja, 2022

VPN i MACsec: szyfrowanie ruchu sieciowego

Kwestie bezpieczeństwa sieci powinny znajdować się w sferze priorytetów większości przedsiębiorstw. Jednym ze sposobów na ochronę komunikacji i zasobów organizacji jest wdrożenie w sieci firmowej szyfrowania wewnętrznych połączeń. Dlaczego warto korzystać z usługi VPN i jak działa protokół MACsec?
27 maja, 2022

Polityka bezpieczeństwa IT – co zawiera i dlaczego jest konieczna w firmie?

Polityka bezpieczeństwa to kluczowy dokument dla każdej firmy, która poważnie podchodzi do kwestii ochrony zasobów informatycznych i infrastruktury sprzętowej. Dlaczego jest ważna i co powinna zawierać?
10 maja, 2022

Dlaczego szkolenia pracowników z cybernetycznego bezpieczeństwa są ważne?

Z roku na rok wzrasta liczba ataków na systemy informatyczne przedsiębiorstw. Jak można zredukować ryzyko włamania do wewnętrznej sieci i wycieku danych? Najlepiej rozpocząć od podstaw, czyli edukacji pracowników z zakresu bezpieczeństwa i ochrony zasobów informatycznych.
26 kwietnia, 2022

Zasada działania protokołu 802.1X w ochronie dostępu do sieci wewnętrznej

IEEE 802.1X to jeden z najstarszych i najpopularniejszych protokołów oferujący różne sposoby uwierzytelnienia użytkowników. Jak jest zasada działania protokołu 802.1X?
23 kwietnia, 2022

System do archiwizacji danych. Backup. Poradnik zakupowy

Na co należy zwrócić uwagę i jakie są najważniejsze funkcje systemu do archiwizacji danych? Dowiesz się po przeczytaniu naszego poradnika.
20 kwietnia, 2022

Jak rozwiązania SIEM pomagają wzmocnić bezpieczeństwo sieci?

W jaki sposób systemy do zbierania i analizy logów pomagają wzmocnić bezpieczeństwo cybernetyczne firmy? Poznaj rozwiązania SIEM.
15 kwietnia, 2022

System do zarządzania siecią – na co zwrócić uwagę?

Administrowanie dużą siecią LAN w firmie wymaga kontroli nad wieloma aspektami w tym urządzeniami sieciowymi (switchami, routerami, access pointami). Do realizowania tego zadania wykorzystywane jest oprogramowanie i narzędzia, które służą do zarządzania siecią. Na czym polega działanie systemów Network Management System -NMS?