Kompleksowy przewodnik wyboru macierzy danych: parametry, funkcje i opcje

W nowoczesnym świecie biznesu, gdzie dane stanowią kluczowy zasób, odpowiedni wybór macierzy danych staje się nie tyle opcją, ile koniecznością. Przechowywanie, zarządzanie i ochrona danych to wyzwania, które każda firma musi rozwiązać, aby utrzymać konkurencyjność i efektywność.

Częstotliwości LF, HF i UHF RFID i ich zastosowanie

RFID to technologia, która coraz częściej wypiera tradycyjne kody kreskowe. Dzięki niej możemy szybko i precyzyjnie zidentyfikować obiekty, prowadzić inwentaryzację, kontrolować dostęp czy zarządzać środkami trwałymi. To wszystko dzięki wykorzystaniu różnych zakresów częstotliwości radiowych. Jakie rodzaje częstotliwości obsługuje RFID i do czego możemy je wykorzystać? 

Jak wybrać odpowiedni serwer dla firmy? Poradnik zakupowy

W dobie cyfryzacji i rosnącej zależności od technologii wybór odpowiedniego serwera dla firmy jest decyzją strategiczną. Odpowiedni serwer może przyspieszyć działanie Twojego biznesu, podczas gdy niewłaściwy wybór może prowadzić do niepotrzebnych przestojów i kosztów. W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom serwerów, ich parametrom oraz dostępnym producentom na rynku.

Oznakowanie poziome i pionowe magazynu

Spójny i przejrzysty system oznakowania gwarantuje sprawną organizację pracy i bezpieczeństwo pracowników. Choć może wydawać się to nieco trywialne, odpowiednio zaplanowane i umiejscowione oznaczenia mają ogromne znaczenie w codziennym funkcjonowaniu każdego magazynu - usprawnia, poprawia ergonomię pracy >> i eliminuje ryzyko błędów. Zarówno nowoczesne centra dystrybucyjne, jak i mniejsze magazyny, muszą podążać za najlepszymi praktykami w zakresie oznakowania. 

Oznakowanie BHP w magazynie w świetle przepisów

Oznakowanie BHP w magazynie to element zapewniający bezpieczeństwo pracownikom i sprawną organizację pracy. Jego znaczenie rośnie wraz z dynamicznym rozwojem sektora logistycznego. Jasne znaki ostrzegawcze minimalizują ryzyko wypadków i zwiększają efektywność działań magazynowych. W tym artykule omówimy zasady i praktyczne zastosowanie znaków bezpieczeństwa i/lub zdrowia w miejscu pracy jakim jest magazyn.

Network Traffic Analysis – czy jest odpowiedzią na Zero Day?

Ochrona firmowych sieci przed atakami ze strony hakerów staje się coraz bardziej skomplikowana i wymaga działań na wielu płaszczyznach. Jedną z technologii bezpieczeństwa, która pomaga w zapewnieniu dodatkowego bezpieczeństwa, jest zaawansowana analityka pakietów sieciowych w sieci z uczynieniem zachowania- NTA (Network Traffic Analysis).

ZTNA – co to jest i dlaczego warto go wdrożyć?

Rozwój technologii informatycznej wymusza na właścicielach firm zamianę podejścia do kwestii bezpieczeństwa. Konieczne staje się wdrożenie narzędzi, które pozwolą na odpowiednie zabezpieczenie danych i dostępu do sieci. Jedną z usług, która pomoże wyeliminować luki w zabezpieczeniach jest ZTNA (Zero Trust Network Access).

Drukarki Printronix z weryfikacją kodów kreskowych – dlaczego warto?

Kody kreskowe — niewielkie, ale niezwykle istotne symbole, są podstawą identyfikacji produktów, paczek, czy elementów produkcyjnych. Jednak, co jeśli z jakiegoś powodu są one błędne? Jakie konsekwencje może nieść za sobą taki drobny, na pierwszy rzut oka, błąd? Rozwiązaniem jest zakup drukarki z weryfikatorem kodów kreskowych. Dlaczego warto wykorzystywać drukarki z weryfikacją kodów kreskowych?

Drukarka do vansellingu – jaką wybrać?

Wzrastająca konkurencja wymusza na przedsiębiorstwach szukania alternatyw dla tradycyjnych form sprzedaży i elastycznych dróg dotarcia do klienta — takich jak vanselling. W przypadku tego typu sprzedaży bezpośredniej niezbędne jest posiadanie odpowiedniej, przenośnej drukarki dokumentów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu drukarki? Jakie cechy powinna posiadać?

Porównujemy drukarki przenośne dokumentów z serii Brother PJ-8

W dobie rosnącej mobilności i potrzeby dostosowania narzędzi pracy do naszego stylu życia, drukarki mobilne stają się nieocenioną pomocą. Niezależnie od tego, czy pracujesz zdalnie, w trybie hybrydowym czy w terenie, drukarka przenośna może zdecydowanie podnieść Twój komfort pracy. Ale jak wybrać odpowiednią? W tym artykule skupię się na drukarkach Brother z popularnej serii PJ8.

Wi-Fi 5 vs Wi-Fi 6. Dlaczego warto wdrożyć nowy standard?

WiFi 6 (IEEE 802.11ax) to najnowsza wersja protokołu, która stopniowo zdobywa popularność w sieciach bezprzewodowych. Ten nowy standard, oprócz zwiększonej prędkości, oferuje również większą przepustowość i lepsze zabezpieczenie danych. Dla wielu, przejście z WiFi 5 na 6 jest jak przeniesienie się z drogi szybkiego ruchu na czteropasmową autostradę. Czym wyróżnia się nowy standard i dlaczego warto go szybko wdrożyć w sieci firmowej?

Projektowanie instalacji przeciwpożarowej w budynkach

Zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpożarowego to jeden z elementów, o które musi zadbać każdy administrator budynku. To nie tylko kwestia przepisów prawa, ale również odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób przebywających w danym miejscu. Z tego artykułu dowiesz się: kiedy wymagana jest instalacja przeciwpożarowa, z jakich elementów się składa, jakie są jej rodzaje, a także na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy tego rozwiązania?

Okablowanie strukturalne – elementy składowe i projektowanie

Planowanie struktury teleinformatycznej, jak sieci komputerowej, telewizyjnej czy telefonicznej, nie jest możliwe bez jej podstawowych elementów, jak przewody i pozostałe elementy przyłączeniowe, które pozwalają na połączenie tych elementów w spójną i zintegrowaną sieć. Czym jest okablowanie strukturalne? Dlaczego jest stosowane? I jaki rodzaj okablowania strukturalnego najlepiej wybrać?

Disaster Recovery – plan awaryjny na każdą sytuację

Po wystąpieniu dużej awarii priorytetem jest szybkie wznowienie działalności przedsiębiorstwa. Przejście przez wszystkie procedury i sprawną realizację wytycznych, ułatwi nam przygotowany wcześniej Disaster Recovery Plan. Czym jest ten dokument i jakie powinien zawierać informacje?

Rejestratory temperatury i wilgotności do magazynu i na produkcję – jaki wybrać?

Nieodpowiednia temperatura w magazynie, hali produkcyjnej czy w naczepie może oddziaływać na właściwości danego produktu. Trzymanie surowców, półproduktów czy towarów w niewłaściwych warunkach często wpływa na ich trwałość, a także przyczynia się do obniżenia ich parametrów. Dlatego tak istotne jest ciągłe monitorowanie temperatury i wilgotności pomieszczeń za pomocą specjalnych rejestratorów.