14 marca, 2023

Kontrakty serwisowe producentów – na co zwrócić uwagę?

Aspekty techniczne takie jak funkcjonalność, wydajność czy ergonomia użytkowania, to nie jedyne kryteria, jakimi należy sugerować się przy zakupie nowego urządzenia. Istotne są również usługi dodatkowe, które oferuje nam producent w tzw. kontrakcie serwisowym. Czym jest kontrakt serwisowy i na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?
27 lutego, 2023

Ile kosztuje serwis pogwarancyjny sprzętu IT? Cennik i zakres usług.

Utrzymanie sprzętu firmowego w pełnej sprawności jest ważnym aspektem funkcjonowania przedsiębiorstwa. W przypadku gdy urządzenia objęte są gwarancją i wsparciem technicznym, nie musimy się martwić - większość rzeczy załatwimy poprzez serwis producenta. Sytuacja komplikuje się, gdy ta opieka się kończy.
13 lutego, 2023

Usługa SEBITU – Wsparcie i Pomoc

W każdej branży, zwłaszcza magazynowej i logistycznej, utrzymanie sprzętu i infrastruktury IT w dobrej kondycji ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Co się stanie, gdy przez brak aktualizacji oprogramowania kolektory danych stracą część funkcji lub z powodu awarii jednego z access pointów "padnie" internet w jednej alejce magazynowej? Każde niedziałające urządzenie generuje straty, które w dalszej perspektywie mogą być trudne do “odrobienia”. Trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie w postaci umowy serwisowej.
27 stycznia, 2023

Rejestratory temperatur i wilgotności w aptece

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 października 2022 r nakłada na właścicieli aptek dodatkowy wymóg. W pomieszczeniach, w których przygotowuje się i przechowuje leki, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i surowce farmaceutyczne muszą zamontować system całodobowego monitorowania temperatury i wilgotności tzw. rejestratory. W jaki sposób apteki mają dostosować się do wymagań resortu zdrowia?
26 stycznia, 2023

Dlaczego warto podpisać umowę serwisową?

W firmie wszystko musi działać bez zarzutu, szczególnie specjalistyczny sprzęt informatyczny i oprogramowanie. Z tego względu sama gwarancja na nową drukarkę etykiet, kolektor danych czy punkty dostępowe wi-fi nie wystarczy. Konieczne będzie podpisanie specjalnej umowy serwisowej, która zapewni ci wsparcie techniczne i wydajną pracę urządzeń i systemów IT. 
2 stycznia, 2023

Tablety przemysłowe – rugged tablet do zadań specjalnych

Specjalistyczne tablety przemysłowe stosowane są w magazynie i hali produkcyjnej. Czym charakteryzują się tzw. rugged tablet i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
16 grudnia, 2022

Skanery naręczne i pierścieniowe. Przegląd rozwiązań.

Skanery naręczne i komputery do noszenia znacznie poprawiają komfort, bezpieczeństwo i ergonomię pracy. Jakie mają zalety?
11 grudnia, 2022

Projektowanie sieci bezprzewodowej WLAN i propagacja fal radiowych

Przy planowaniu sieci bezprzewodowej w przedsiębiorstwie trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z elementów, które ułatwiają projektowanie funkcjonalnej, stabilnej i wydajnej sieci WLAN jest pomiar propagacji fal radiowych. Na czym to polega i jak zrobić to dobrze?
30 listopada, 2022

Jak wybrać kolektor danych?

Terminale mobilne to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie większości z sektorów sprzedaży detalicznej i w magazynach. Na jakie elementy należy zwracać uwagę, przy wyborze terminalu mobilnego do firmy?
12 października, 2022

Zebra vs Brother – drukarki biurkowe i przemysłowe.

Planujesz zakup drukarki etykiet? Zastanawiasz się, na jaką markę postawić? Czy wybrać markową i popularną drukarkę Zebra, a może poszukać równie wydajnych, skutecznych, a tańszych alternatyw jak drukarki Brother? -Porównamy wady i zalety modeli drukarek obu firm i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.
1 października, 2022

Drukarki mobilne: Zebra vs. Brother – porównujemy

Kompaktowa drukarka mobilna sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczny jest wydruku dokumentu poza biurem. Na jaką markę postawić? Zobacz, jak wypada porównanie drukarek mobilnych Zebra i Brother. Która z nich będzie lepszym rozwiązaniem?
8 września, 2022

XDR — kompleksowe rozwiązanie do analizy i automatyzacji procesów wykrywania zagrożeń

XDR czyli oprogramowanie zapewniające rozszerzony monitoring, wykrywanie i reagowanie na zagrożenia. Poznaj wszystkie zalety zastosowania z XDR w firmie.
6 września, 2022

SD – WAN jako nowe podejście do zarządzania siecią WAN

Technologia Software Defined-WAN (SD-WAN) to rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność. Oferuje poprawę wydajności i elastyczności sieci oraz wyraźną redukcję kosztów IT. Na czym polega i jakie firmy powinny rozważyć jej wdrożenie?
3 września, 2022

Jak sztuczna inteligencja i machine learning pomaga w ochronie na brzegu sieci w starciu z nowymi zagrożeniami?

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe wykorzystywane są w walce z cyberprzestępcami. Dowiedz się jak AI może wzmocnić ochronę sieci wewnętrznej w firmie.
1 września, 2022

IPS i deszyfracja ruchu

Liczba luk w zabezpieczeniach, a co za tym idzie ataków na sieci wewnętrzne, rośnie z każdym rokiem. W celu zapewnienia sieci firmowej skutecznej ochrony konieczne jest wdrożenie zaawansowanych technologii, które zabezpieczą sieć na różnych poziomach. Jedną z nich jest IDS / IPS.